ice-bucket-challenge-turkiye_yansimalari

#IceBucketChallenge ve Sosyal medya yansımaları..

Aslında başlık, ülkemizdeki son etkileşimi ile beraber “ıcebucketchallenge ve Medya Yansımaları Akabinde Fırsatçıları..” olarak değiştirilmeli.

ALS hastalığına dikkat çeken sosyal sorumluluk projesi #IceBucketChallenge’ in  Mark Zuckerbeg’ten Bill Gates’e kadar önemli isimlerin katıldığı ve birbirine meydan okuma ile viral bir etki oluşturan “buzlu kova” yarışması olarak ülkemizde keşfedilmesi biraz geç oldu ama, Nevzat Aydın’ın ve Arda Turan’ın da dahil olmasıyla birlikte daha da hareketlenerek devam etti, ediyor.

Kampanyayı layıkı ile gerçekleştiren samimi ve ünlü insanlar olduğu gibi, mütemadiyen ota boka zıplamayı adet edinmiş sanat ile alakası olmayan “Als Hastalığı” nedir bilmeyen bizim “sanatçı müsveddesi” kalabalığımız kampanyayı sömürmeye başladı bile.

Bunun yanında sosyal medyadaki yansımalarına baktığımızda kampanyanın başarısı fazlası ile görülüyor. Twitter’da bir haftada 128 bin twettle ilgi odağı olan kampanya, bu hafta tweet sayısını 5 katına çıkarak toplam 642 bin tweete ulaşmış durumda. Sosyal sorumluluk kampanyasıyla ilgili sonuçları daha geniş zaman aralığında tutarak paylaşan Facebook’taysa hareketlilik  daha fazla.

topsy_als

Ünlüler ve Kampanya İle Alakalı Videolar ;

Satya Nadelle

Arda Turan – Nevzat Aydın

Mark Zuckerberg

Ortaya Karışık

Bill Gates

Hüseyin Eren

Yorum yapabilirsiniz..